Problem z większymi wargami sromowymi - czym to ''coś'' można wyleczyć?

Mój problem polega na tym, że na jednej części wargi sromowej większej zrobił mi się zmarszczony wysuszony naskórek, który jest zaczerwieniony i swędzący przez co odchodzą takie białe płatki, które wyglądają mniej więcej jak po opalaniu. Zdarzały mi się też takie małe ranki. Oto zdjęcie: http://zapodaj.net/426d8b45e715.jpg.html Co to może być? Z jakiego powodu mogło mi się takie ,,coś,, zrobić? Jak to wyleczyć?! Do lekarza nie mam jak iść, bo jestem za granicą a dopiero za 1,5 miesiąca będę w Polsce. Dodam, że podobny problem mam z oczami: Od jakiegoś czasu zrobiły mi się czerwone plamki koło oczu i na powiece. Te plamki swędzą i schodzi z nich naskórek, takie jakby łupki, gdy zejdą te łupki znów jest ,,goła,, swędząca plamka i tak w kółko: plamka, naskórek, plamka ,naskórek. Oto zdjęcia: http://zapodaj.net/4b7e042e2902.jpg.html http://zapodaj.net/4a5ea6067b4f.jpg.html Chciałam też dodać, że kiedyś miałam alergię na pyłki traw i drzew. Dalej zażywam leki na alergię.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Przedstawione zmiany mogą wystąpić na różnym podłożu.
Może to być infekcja jak również mogą to być zmiany atopowe, łuszczycowe lub alergiczne.

Myślę, że najlepiej by było, gdyby zmiany obejrzał dermatolog i stwierdził bezpośrednio z czym mamy do czynienia.

Jeżeli chodzi o leczenie to na pewno jedną z ważniejszych rzeczy jest nawilżanie.
Często też dobre rezultaty przynosi maść z hydrokortyzonem.
Jednak aby skutecznie wyleczyć zmiany niezbędna jest wizyta u lekarza.
Specjalista poprzez bezpośrednie badanie ustali co jest etiologią zmiany i zastosuje najodpowiedniejsze leczenie.

Pozdrawiam!