Problem z zasypianiem i koncentracją

Mam problem z zasypianiem i koncentracją nie panuję nad emocjami odkąd odstawiłem lek antydepresyjny aciprex który brałem przez trzy miesiące. Zanim trafiłam do psychologa i lekarza który mi go zapisał byłem w jeszcze gorszej formie psychicznej zawaliłam rok w liceum i pierwszy rok na studiach wpadłem w depresję. Zacząłem brać acodin i okazyjnie popalać stałem się obojętny na wszystko ból psychiczny, porażki. Psycholog i leki pomogły czasowo teraz znów czuję się źle czy te leki mi zaszkodziły?

Witam. Nie umieszcza Pan informacji czy odstawił Pan wspomniany lek w porozumieniu z lekarzem. Konsultacja z lekarzem psychiatrą w tej sprawie jest absolutnie konieczna i nie można przerywać leczenia samodzielnie. Jeżeli przestał Pan zażywać lek w porozumieniu z lekarzem również konieczna jest wizyta aby opowiedzieć specjaliście o wspomnianych przez Pana problemach. Proszę nie zwlekać z wizytą. Pomocne dla Pana byłoby także skorzystanie z psychoterapii. Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Jeśli chodzi o zdrowie psychiczne, fizyczne czy emocjonalne nie ma drogi na skróty.
Jesteśmy tym i tacy, jak sami o siebie dbamy...

Jak sam Pan doświadczył, substytuty, które miały poprawić Pan funkcjonowanie - nie zadziałały, a pogłębiły jeszcze objawy.

Z powodu trudności w zasypianiu i z koncentracją, bardzo zachęcam Pana do podjęcia terapii, która pomoże Panu dotrzeć do prawdziwej przyczyny Pana symptomów.

Terapia nie powoduje skutków ubocznych.., jedynym skutkiem ubocznym u Pana byłaby poprawa jakości życia.
Będzie wymagała od Pana pracy, zaangażowania i otwartości na terapię, ale warto!

Życzę Panu powodzenia,
Irena Mielnik-Madej