Problem z zasypianiem u 5-miesięcznego dziecka

Witam, mam 5 miesięcznego synka. Od dwóch miesięcy mamy problemy z zasypianiem. Kamil co wieczór płacze, usypia tylko w bujaczku albo w wózku podczas bujania po wielu trudach, zawsze płacze. Nadmienię że jest to straszny płacz tak jakby coś go mocno bolało. Zasypia koło 1 -2 w nocy. W dzień ma 2-3 drzemki. Często popłakuje przez sen. Samoistne zasypianie przy mleku zdarza mu się bardzo rzadko i to tylko w dzień. W dzień jest często nerwowy i bardzo ruchliwy.

Witam. Niepokój dziecka może być pierwszym objawem ząbkowania. Warto aby dziecko ocenił pediatra który przeprowadzi bezpośrednie badanie dziecka.