Problem ze spaniem u dwumiesięcznego dziecka

Witam,mam taki problem z moim dwumiesiecznym synem o tuż tak ma problem ze spaniem i w dzien i w nocy. W dzien gdy tylko zasnie( zasypia zazwyczj w wózku ww nosidełku albo przy cycu) to za 5-10 min sie wybudza i tak cały dzien . Przez nie wyspanie jest marudny i piszczacy. A wieczorem zasypia b. pózno ok.23 i spi cały czas przy cycu gdy tylko zabieram to sie budzi. i jeszcze mały cały czas macha raczkami i nóżkami. w nocy tez. jestem juz wykonczona.

Na początku dzieci nie mają jeszcze dobrze wykształconych pór czuwania i snu i kilkunastominutowe drzemki nie są niczym dziwnym. Jeżeli maluszek często się budzi może należy przewietrzyć pokój lub zmienić w nim wilgotność czy temperaturę. Warto też sprawdzić czy lepiej mu się śpi na dworze, a może łatwiej zasypia przy szumie radia lub suszarki? Jeśli jednak sen jest niespokojny to warto skonsultować taki stan rzeczy z pediatrą, gdyż może się okazać, że maluch nie śpi bo mu coś w środku dokucza.