Problem ze wzwodem - od czego to zależy?

Mam 38 lat. Czytałem artykuł o człowieku na tym forum, który ma 35 lat i ma podobny problem jak ja, tyle że ja nie mam go z żoną, ale... Od czego to zależy, raz mi się to zdarzyło 2 lata temu, a teraz dwa razy pod rząd. Ta kobieta mnie podnieca i robi wszystko, by tak było. A tu nagle nic - to jest bardzo stresujące i przygnębiające. Również palę papierosy, ale uprawiam sport dość regularnie. Gram w tenisa, piłkę nożną - to około 5 godzin tygodniowo. Czy to stres wynikający z tego, że nagle zadzwoni telefon, bo nigdy go nie wyłączam?
38 LAT ponad rok temu

Witam.

Istotnie, kłopoty ze wzwodem mogą mieć bardzo poważne źródło w stresującej, nerwowej sytuacji. Również współżycie z nową partnerką i usilne zabieganie o jak najlepszy rezultat zbliżenia mogą prowadzić do zaburzeń wzwodu.

Nie jest również obojętne dla występowania erekcji nałogowe palenie tytoniu.

Doradzam uregulowanie życia osobistego oraz ograniczenie lub eliminację palenia papierosów.

W razie przedłużających się problemów z potencją, zalecam kontakt ze specjalistą.

Pozdrawiam