Problemy emocjonalne - jak sobie poradzić?

Mam problem, mam 16 lat, skończę 17 w kwietniu, jestem przewrażliwiona, nie wiem czy nadwrażliwa, przeszłam przez ciężkie życie i dużo zmian rodzinnych, takich jak rozwody, przeprowadzki, zmiana otoczenia i najbliższych przyjaciół. Mam czasami skurcz w okolicy serca, który powoduje, że nie mogę ani wypościć, ani złapać powietrza, także mnie to przymusza do schylenia się albo chociaż bardzo lekkiego zgięcia. Płaczę z byle powodu, jakiejkolwiek opinii, nawet jeśli ktoś poruszy jakiś temat cięższy. Płaczę czasami przed spaniem, miałam myśli samobójcze tak samo jak myśli mordowania. Następnym problemem jest to, że nawet jeśli się z kimś pokłócę bardzo ciężko i inni wiedzę, że się nie wybacza w takich momentach, ja po prostu muszę :]. Mam okropny problem z tym, bo ludzie mnie mogą wykorzystać, a ja i tak wybaczę. Mam problem od pewnego czasu z zimnymi stopami, nadmiernym poceniem rak (w sytuacjach ciężkich lub stresujących). Jak plącze mam problem, nie wiem jak to nazwać, ale się tak jakby zaciągam powietrzem kilka razy w bardzo krótkim czasie i mam bardzo duży problem z uspokojeniem.

Witam!
Opisane przez Ciebie dolegliwości mogą być wywołane rozwojem zaburzeń lękowych. Lęk to nie tylko psychiczne odczucie, to także różnego rodzaju objawy fizyczne podobne do chorób somatycznych, np. duszności, ucisk w klatce piersiowej, nadmierna potliwość.
Uważam, że ten problem należy skonsultować z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem. Lekarz będzie mógł postawić diagnozę i zalecić odpowiednie leczenie, jeśli Twój stan będzie tego wymagał. Z psychologiem natomiast będziesz mogła rozmawiać o swoich problemach i uczyć się, jak przezwyciężać lęk i trudności. Będzie to także szansa na przepracowanie trudnych wspomnień i przeżyć z wcześniejszych lat i poradzenie sobie z ciężkimi emocjami, jakie wydarzenia z przeszłości nadal w Tobie wywołują.

Pozdrawiam