Problemy osobiste a związek

Witam. Jestem z chłopakiem 2,5roku, rozmawialiśmy o ślubie, dzieciach i było idealnie do lipca gdy na niego spadły poważne problemy. Powiedział że to załatwi i damy rade ale po 6tyg powiedział ze jest ciężko, nie wie co bd, nie chce się rozstawać ale prosi o czas-że bd lepiej byśmy byli przyjaciółmi aż rozwiążę problemy. Wiem na 100% że nie chodzi o inną kobietę. Przerwa trwa, on odpisuje na smsy. Czy to jeszcze jest związek czy już nie? Jak mu pomóc? Co pisać? Chce z nim być pomimo problemów
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jeśli wiesz, jakie problemy go dręczą, to postaraj się mu pomóc. Dzięki temu pokażesz mu, że chcesz być z nim mimo trudności, że potrafisz być dla niego wsparciem w ciężkich chwilach.
Myślę również, że warto byłoby szczerze porozmawiać o tym, co jest między Wami - czy wrócicie kiedyś do tego, co było wcześniej.
Pozdrawiam

Witam skoro zdecydowaliście o przerwie w związku , to teraz trudno powiedzieć , ale raczej związku nie ma . Dobrze by było się dowiedzieć jakie ma problemy Pani partner , żeby można mu doradzić z jakich form pomocy może skorzystać. jeśli Pani zależy na nim i widzi Pani , że jemu też zależy, dobrze jest utrzymywać kontakt poprzez wspierające smsy , dawanie mu do zrozumienia , że Pani chce mu pomóc , jeśli tylko on pozwala sobie pomóc , i tego potrzebuje od Pani. Jeśli uda się z nim szczerze porozmawiać o co chodzi to może specjalista pomoże mu rozwiązać problemy lub doradzi jak sobie z nimi krok po kroku poradzić. Pozdrawiam i życzę powodzenia w owocnych rozmowach z partnerem
Anna Ręklewska - psychoterapeuta