Problemy po odstawieniu hormonów

Dzień dobry, właśnie zakończyłam HTZ stopniowo zmniejszając dawkę hormonu. Przyjmowałam Femoston Conti. Hormon przyjmowałam od 7 lat. Niestety po zaprzestaniu przyjmowania hormonu pojawiły się poty, kołatanie, no takie typowe książkowe objawy menopauzy. Jak długo to będzie jeszcze trwało aż się ustabilizuje? Czy może powinnam wrócić do HTZ ? no i jak długo przyjmować hormon mam 57 lat. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, istnieje możliwość dalszego pobierania HTZ jednakże potrzebna jest przy tym szczegółowa ocena co do czynników ryzyka jakie niesie ze sobą tak wieloletnia kuracja. W tym celu proszę się zgłosić do lekarza ginekologa w celu dokonania takowej oceny. Pozdrawiam