Problemy wychowawcze z synem

Syn nieletni napił się alkoholu, oprócz tego nie pomaga w domu i jest arogancki w stosunku do matki.

Szanowny Panie

Pana mail jest bardzo krótki i ogranicza się do kilku informacji, które wskazują na ostatnie zachowanie syna. Rozumiem, że chciałby Pan dowiedzieć się, jakie są możliwości zmiany zachowania syna.
Brakuje tutaj wielu danych, który w jakikolwiek sposób mogły ukierunkować odpowiedz na Pana pytanie.
Proponuję się skonsultować z psychologiem. Podczas wywiadu i pracy terapeutycznej zostanie na pewno przekazane wiele informacji, które pozwolą na dobranie odpowiedniego działania, aby osiągnąć oczekiwaną zmianę.
Proszę się zastanowić, od jakiego czasu zachowanie syna uległo zmianie. Proszę się zastanowić nad sposobem wychowania, egzekwowaniem poleceń. Na ile był syn włączany w życie rodziny i jak realizował powierzone mu obowiązki? Proszę również pomyśleć o otoczeniu syna.

To są jedynie pewne wskazówki, które nie zastąpią profesjonalnej pomocy psychologa i rozmowy nie przez Internet, ale w gabinecie. Proszę nie odwlekać terminu wizyty, ponieważ problemy mogą się nasilać.

Pozdrawiam serdecznie.

Pana informacja dotyczy ostatniego zachowania syna, które jest zapewne reakcją na coś, o czym Pan nie napisał. Warto potraktować ją jako skutek czegoś co wydarza się w waszej rodzinie.Warto zadać sobie pytanie: jakiej jakości są relacje rodzinne. Co się dzieje między Panem a Pana żoną. Dziecko reaguje na system całości relacji panujących w rodzinie. Nie biorą się znikąd. Może być tak, że syn Pana się boi, a słabszego czyli mamę lekceważy. I to nie jest jego wina, w co pewnie trudno Panu uwierzyć. Okres ten może trwać kilka lat. Nastolatek szuka swojej tożsamości, jest to wiek prób i wypaczeń. To norma rozwojowa Najskuteczniej byłoby, abyście we troje zgłosili się na psychoterapię.

Ile konkretnie ma syn lat? Co to znaczy dla Pana " nie pomaga w domu"? I jak objawia się jego arogancja? A także czego by Pan oczekiwał od psychologa, jakiej porady?