Problemy z akceptacją, nienawiść do swojego ciała i nie dbanie o siebie

Witam serdecznie. Sytuacje z życia sprawiły że nie mogę żyć normalnie. Mam problem z akceptacją, nienawidzę swojego ciała, nie chce wychodzić z domu, ciągle jem, nie dbam o siebie, nie potrafię się uczyć, nie mogę normalnie funkcjonować. Ciągle zakładam maski, nie wiem, która "ja" jest to prawdziwe. Unikam ludzi, ich wzroku. Myślę, że dużo by się zmieniło gdybym schudła, ale moja najdłuższa dieta trwa dzień a potem jem za pięciu. POMOCY...

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Czytając Pani słowa mam wrażenie, że nie należy tu zaczynać od diety, ale od poprawy Pani samooceny. W momencie jeśli zacznie Pani akceptować siebie, zobaczy Pani swoje pozytywne strony poprawi się również spojrzenie na swoje ciało, zwiększy się chęć dbania o siebie. myślę, że w sytuacji takich objawów o jakich Pani pisze pomocna może być indywidualna praca z psychologiem, terapeutą. regularna terapia pomoże Pani poznać siebie, zobaczyć swoje pozytywne strony, polubić siebie i zacząć nowe życie. Życzę powodzenia.