Problemy z cerą - co robić?

Witam!!! Mam problem z cerą jako nastolatka nie miałam trądziku tylko wiadomo sporadyczne wypryski. Mam cerę wrażliwą jeśli nie powiedzieć bardzo wrażliwą objawia się t u mnie czerwonymi plamami i paleniem na polikach. Dermatolog powiedział mi kiedyś że nie można mi stosować zwykłej wody do mycia twarzy. Obecnie mam 25 i przyjmuję tabletki antykoncepcyjne bez estrogenu. Od jakiegoś czasu pojawiają mi się bardzo bolesne krosty - gule najbardziej w obrębie owalu twarzy i  wokół ust niestety mam brzydki nawyk wyciskani krost - czasami podchodzą ropą i mam wrażenie że skóra pod zmianą robi się biała. Słyszałam opinie że tego typu zmiany to powód zaburzeń hormonalnych czy to prawda ? Stosuję kosmetyki do cery wrażliwej po umyciu twarzy mam wrażenie mocnego naciągnięcia skóry nie wiem czy to dobrze czy źle? Mam zamiar odstawić pigułki i zastanawiam się czy wszystko wróci do normy czy będzie jeszcze gorzej ? Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety jest możliwe że zmiany są wynikiem stosowania leku antykoncepcyjnego.
Jeżeli tak rzeczywiście jest po odstawieniu preparatu powinna być poprawa, natomiast na pewno nie można liczyć na błyskawiczny efekt. Będzie Pani musiała uzbroić się w cierpliwość.

Zmian, jak zresztą Pani wie:), nie należy drażnić ani wyciskać. Może to doprowadzić do nasilenia dolegliwości lub nadkażenia zmian skórnych. Proszę więc tego unikać.

Pielęgnacja cery wrażliwej jest trudna, często wymaga wielokrotnych zmian kosmetyków w poszukiwaniu tych najbardziej dopasowanych. Wrażenie ściągania może świadczyć o przesuszeniu skóry w wyniku jej pielęgnacji co może doprowadzić do nadmiernego wydzielania sebum i nasilenia zmian skórnych.

Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.