Problemy z jajnikami - czy mogę być w ciąży?

Witam.
Zacznę od tego, że jakieś 4 tyg. temu byłam u ginekologa, aby rutynowo się przebadać (zapomniałam dodać, że ponad rok temu miałam stwierdzone PCO). Dosyć często miałam ból jajników i pan doktor powiedział, że mam lewy jajnik zapadnięty i zapisał mi czopki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Miałam je brać je przez 5 dni, a one miały działanie 3 tyg. No i parę dni temu minęły te 3 tyg i ból wrócił raz prawy, a innym razem lewy jajnik, jest to ból przemijający. Od 1,5 tyg zaczęły mi się dziwne poranne mdłości. Mam moment, że nawet na jedzenie nie mogę patrzeć przez pół dnia, bo ciągle mnie mdli, a wieczorem już mogę jeść i do tego towarzysz mi ten nieszczęsny ból jajników:(
Czy mogę być w ciąży, biorąc tabletki (Y****)?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Tabletki hormonalne są jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcji. Prawidłowo przyjmowane dają niemal stuprocentową ochronę przed ciążą. Zawsze jednak pozostaje ryzyko, że pomimo  stosowania tabletek można zajść w ciążę. Aby się o tym przekonać powinna Pani wykonać w dniu spodziewanej miesiączki test ciążowy dostępny w aptekach.
Bóle podbrzusza oraz związane z nim inne dolegliwości są z dużym prawdopodobieństwem związane z tym, że leki przeciwbólowe przestały działać. Powinna Pani zgłosić się na wizytę kontrolną do swojego ginekologa. Lekarz, znając Pani historię choroby, podejmie dalsze decyzje.