Problemy z kręgosłupem a cesarskie cięcie

Witam, w 2006 roku miałam nastawiany kręgosłup w części lędźwiowo-krzyżowej (prawostronne skrzywienie po przesunięciu kartonu z towarem - pracowałam wtedy w sklepie). W tej chwili jestem w 9. miesiącu ciąży i lekarz ginekologstwierdził, że w tym przypadku chyba lepszym rozwiązaniem będzie cesarskie cięcie. Muszę dodać, że sporo przytyłam w ciąży (23 kg) i mam straszne obrzęki nóg. Niby wszystko jest ok, cukrzycę i zatrucie ciążowe wykluczono. Boję się, czy naturalny poród w tym wypadku jest dla mnie i dziecka bezpieczny. Teraz ból pleców dokucza mi najbardziej przy leżeniu, ponieważ drętwieje mi prawa noga, niezależnie od tego, na którym boku leżę. Czekam już 3. tydzień na wizytę do ortopedy po zaświadczenie, jakie rozwiązanie jest najlepsze. Dla swojego spokoju chciałabym poradzić się też Państwa. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Zgadzam się z lekarzem prowadzącym ciążę i uważam że przy obecnych problemach z kręgosłupem przeprowadzenie porodu poprzez cięcie cesarskie jest najlepszym rozwiązaniem.

Ważne jest, aby przedstawiła Pani punkt widzenia ginekologa przy wizycie ortopedycznej, gdyż jego opinia jest zazwyczaj kluczowa.
To on prowadzi ciążę i ocenia wskazania każdorazowo jaki poród jest najlepszy dla danej pacjentki. Jeżeli nie ma konieczności, zazwyczaj sugerujemy poród siłami natury.

Pozdrawiam!