Problemy z odchudzaniem przy wadze 130 kg u 24-latka

Mam problem z nadwagą przy wzroście 173 cm ważę prawie 130 kg i nic nie mogę z tym zrobić regularnie chodzę na siłownie jem 5 razy dziennie nie za duże posiłki nie jem tłusto w mojej diecie dominują warzywa , ryby chude mięso nie jadam makaronów ziemniaków pieczywa a mimo to nie mogę schudnąć jaka może być tego przyczyna ? Proszę o jakąś pomoc

Witam,

Przede wszystkim potrzebowałabym więcej informacji na temat wcześniejszych problemów z wagą. Czy od zawsze one były? Czy pamięta Pan moment, w którym zaczął tyć?
Kolejne pytania to czy ma Pan zbadany poziom hormonów tarczycy? Wszystko jest w normie? Czy poziom glukozy jest w normie?
Jak długo Pan wprowadził zdrowe żywienie i treningi? Czy mierzy Pan obwody ciała? Czy tylko się waży?

Przyczyną otyłości mogą być zaburzenia hormonalne, niektóre jednostki chorobowe oraz nieprawidłowo ułożona dieta. Może to być też problem z oczekiwaniami, że chciałby Pan tracić tygodniowo 2-3 kg i nie zauważa, że proces odchudzania postępuje, ale wolniej.

Gdyby chciał Pan porozmawiać o diecie i odchudzaniu zapraszam tutaj:
http://kalorynka.pl/kontakt.aspx lub o wiadomość na adres ola@kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
A. Erdmann
www.kalorynka.pl

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska