Problemy z opanowaniem nerwów, przemęczenie i bóle w klatce piersiowej

Witam. Jestem mama 3 letnich bliźniąt. Odkąd się urodzili miedzy mną a partnerem się pogorszylo. Caly czas się klocimy. Od grudnia chodze do pracy. Jestem przemeczona i znerwicowana. Szybko się denerwuje i ciężko mi się później uspokoic. Cierpie na bóle w klatce piersiowej. Nie mogę spać. Żadne tabletki ziolowe ani homeopatyczne np sedatif PC na mnie nie dzialaja. Mama mówi, ze powinna iść do lekarza po jakieś antydepresanty żeby wyciszyc nerwy. Czy ma racje? Dodam, ze denerwuje mnie nawet blach

W tej sytuacji konsultacja z lekarzem psychiatrą i podjęcie psychoterapii (psycholog) jest dobrym pomysłem. Zachęcam do działania- z opisanymi objawami można sobie poradzić, konieczne jest jednak zrozumienie i przepracowanie emocjonalnych i osobowościowych przyczyn kryzysu, a także zmiana. W razie potrzeby lekarz psychiatra wesprze także farmakoterapią.

Witam,

Nie dziwię się, że jest Pani przemęczona- dzieci, powrót do pracy to dużo obowiązków, w dodatku nowych, wymagających reorganizacji wszystkiego. To ogromne zmiany nie tylko dla Pani, ale dla Pani związku również- to zawsze generuje konflikty.
W tej sytuacji nie dziwne, że Pani organizm się buntuje- prawdopodonie dlatego odczuwa Pani opisywane przez siebie bóle (niemniej konieczna jest również konsultacja kardiologiczna).
W tej sytuacji jest jedno sensowne wyjście- zadbać o siebie w pierwszej kolejności. Nie będzie Pani w stanie sprostać obowiązkom, kiedy Pani stan psychiczny będzie obniżony (i fizyczny)... Zachęcam do wygospodarowania czasu na odpoczynek, może skorzystania ze wsparcia bliskich osób (w tym męża).
W tym momencie może Pani pomyśleć "łatwo się mówi". To pewnie oznacza, że trudno Pani samodzielnie "się przeorganizować", być może pomoże konsultacja z psychologiem. Lepsza orientacja w Pani sytuacji po dłuższej rozmowie, zaskutkuje skuteczniejszą pomocą

pozdrawiam serdecznie
Urszula Sokalska-Goleń
psychoterapeuta
www.gabinetzmian.pl