Problemy z osiąganiem pełnego wzwodu

  Ostatnio pojawił się bardzo dręczący mnie problem. Gdy dochodzi do bliższego kontaktu wszystko jest okey, członek dochodzi do wzwodu, lecz gdy dziewczyna się rozbiera i dochodzi do stosunku członek opada i nie jest taki twardy jak przy pełnym wzwodzie. Jaki jest tego powodu? Proszę o pomoc!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Kłopoty z erekcją u młodych mężczyzn mają przeważnie charakter psychogenny. Wpływ mają takie czynniki jak stres, nastawienie zadaniowe, lęk przed niezaspokojeniem partnerki, nadmierne podniecenie seksualne. Często jest tak, że im mężczyźnie  bardziej zależy na partnerce, tym słabsze pojawia się podniecenie seksualne (w jego miejsce powstaje stan napięcia nerwowego), czego następstwem jest osłabienie lub brak erekcji. Niektórzy mężczyźni bardzo pragną odbyć stosunek z atrakcyjną kobietą, lecz odczuwają nieuświadomiony lęk wywołany mechanizmem hamulcowym tkwiącym w podświadomości.
W Pana przypadku zaburzenie ma charakter psychogenny, ponieważ wzwód pojawia się przy grze wstępnej a zanika bezpośrednio przed próbą penetracji. Przyczyną może być  nieuświadomiony lęk (np. przed ciążą, chorobami), konflikty, przemęczenie, stres, nastawienie zadaniowe, itp.
Następnym razem, gdy problem się pojawi to przede wszystkim proszę potraktować to ze spokojem. To się zdarza młodym mężczyznom. Jeśli partnerka to zrozumie i zaakceptuje poczuje  się Pan bezpieczniej i jest duże prawdopodobieństwo, ze zaburzenie zniknie. Wielu młodych mężczyzn dramatyzuje w takich sytuacjach co pogarsza sprawę i zaburzenie erekcji pogłębia się.
Jeśli problem będzie dalej się pojawiał, proszę zasięgnąć porady seksuologa.
Pozdrawiam