Problemy z ostrością widzenia spowodowane pracą przy komputerze

Witam! Mam 45 lat i od jakiegoś czasu mam problem z ostrością widzenia małych literek w lewym oku. Chociaż parę razy zdarzyło się, iż lepiej widziałem małe literki w lewym, a gorzej w prawym oku. Nie mam żadnego widzenia tęczy ani innych podobnych objawów, oczy mi nie łzawią, ale czasem po całym dniu siedzenia w pracy przed laptopem troszkę swędzą. Byłem u okulisty i lekarz stwierdził, że ciśnienie wewnątrz oka jest OK i mam mały astygmatyzm (?), ale profilaktycznie dał mi skierowanie na badania HRT i GDXVcc. Robiłem sobie parę testów z liniami na astygmatyzm i wszystkie linie były czarne, jednakowe i nie rozmazywały się. Do tej pory nigdy nie miałem problemów ze wzrokiem. :(( Może te problemy są związane z pracą? A dokładnie z dość długim siedzeniem w odległości ok. 50 cm przed ekranem laptopa? Proszę o jakąś poradę. Pozdrawiam.

Witam!
Pogorszenie ostrości widzenia może mieć wiele przyczyn. Okulista ewidentnie chce mieć pewność i wykluczyć jaskrę. Opisane pogorszenie ostrości widzenia nie musi mieć takiej przyczyny i może być spowodowane również przemęczeniem, ciągłą pracą przy ekranie monitora lub laptopa oraz astygmatyzmem. Proponuję zadbać również o higienę pracy przy komputerze. Należy pozostać pod opieką okulisty, warto wykonać zlecone badania. Pozdrawiam serdecznie!