Problemy z pamięcią i przekazaniem myśli u 28-latki

Mam wrazenie nie funkcjonuje, nie moge nic zapamietac, robiac zakupy zapominam co kupic, musze napisac, a po przeczytaniu 3 rzeczy musze znow spojrzec na kartke, zeby je kupic. Nie mam stwierdzonej niepelnospraw, renty, a czuje sie inwalida. Nie umiem sie usmiechac od razu gdy ktos cos mowi nie moge odpowiedziec, ludzie patrza na mnie dziwnie, nie wiedzac o co mi chodzi, Nie moge przekazac slownie moich mysli, nie przewiduje, nie mam empatii, caly czas jestem potulna, dalabym sie zrobic w konia

Trudno ocenić z informacji, które Pani podaje, jaka jest przyczyna problemów z pamięcią. Problemy te mogą mieć podłoże somatyczne, ale też mogą wiązać się z silnymi emocjami, których Pani doświadcza. Dlatego warto pomyśleć o diagnozie. Tutaj pomocni powinni być psychiatra i psycholog, który będzie mógł zrobić Pani testy sprawdzające pamięć. Niezależnie jednak od tego warto udać się na wizytę do psychologa/ psychoterapeuty, z którym mogłaby Pani porozmawiać o swoich trudnościach w kontakciez luludźmi i swoim samopoczuciu.

Podobne objawy mogą być zarówno objawami zaburzeń organicznych jak i choroby depresyjnej. Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który po badaniu i obserwacji będzie mógł postawić diagnozę i skierować na leczenie (psychoterapię).

Dzień dobry!

W celu zdiagnozowania czy i jakie są podstawy, źródło Pani trudności (np. neurologiczne, psychologiczne itp.) oraz zaplanowania możliwości terapii - proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!