Problemy z przemianą materii po przebyciu grypy żołądkowej

Od roku (przechodziłam wówczas grypę żołądkową) mam problemy z przemianą materii, tzn. bardzo często miewam biegunki, zwłaszcza w pracy. Bywają tygodnie, że praktycznie codziennie. Poza tym moje jelita pracują bardzo głośno, zaraz po posiłku. Zawsze dbałam o dietę i higienę, ale jestem osobą cierpiącą na nerwice. Być może ma to podłoże na tle psychicznym. Do jakiego specjalisty udać się z tym problemem, jakie zrobić badania? Bardzo proszę o pomoc.

Witam serdecznie.
Pani problemy mogą mieć związek z tzw. zespołem jelita drażliwego - chorobą mającą podłoże ściśle związane ze stresem, a manifestującą się w postaci zmiany rytmu wypróżnień, przewlekłych bólów brzucha, odbijania czy wzdęć. Leczenie jest objawowe, opiera się na niwelowaniu nieprzyjemnych dolegliwości. W celu przeprowadzenia dokładnej diagnostyki proszę udać się do specjalisty gastroenterologa.