Problemy z przeszłości a konflikty w związku

Witam, jestem ze swoim partnerem od ponad 2 lat. Mój partner jest rozwodnikiem. Ja wewnętrznie mam problem z jego przeszłością. Czasem okazuję to bardziej czasem mniej...najgorzej jest kiedy jestem pijana. Potrafię go obrażać, posądzać o zdradę, cały czas wypominam byłą żonę, choć wiem że on już teraz nie ma na to wpływu. Nie wiem skąd się to bierze. Żałuję wszystkiego co wykrzyczałam lub napisałam. Sytuacja zaostrzyła się do tego stopnia, że nasz związek wisi na włosku. Bardzo proszę o radę...

Mgr Adam Horak Psycholog

Zdarza się, że bywamy zazdrośni. Mężczyźni bywają zazdrośni o seks a kobiety o uczucia. Prawdopodobnie chciałaby Pani wynagrodzić partnerowi ból, którego doświadczył w poprzednim związku. Jest to jednak niemożliwe, dlatego czuje się Pani sfrustrowana, że nie można cofnąć czasu. Dwa lata związku to prawdopodobnie jeszcze za mało, żeby poczuła się Pani w relacji swobodnie i pewnie. Proszę kontrolować ilości i okoliczności spożywanego alkoholu, co mogłoby uzdrowić sytuację. Nie ma miłości bez zazdrości.

Zazdrość niekontrolowana może doprowadzić do zniszczenia relacji. Jeżeli zależy Państwu na związku, proszę spróbować terapii dla par. Można w jej trakcie wypowiedzieć najskrytsze problemy, oczekiwania, potrzeby, ale terapeuta czuwa, by nie ranić się wzajemnie, i by z rozmowy wynikały konstruktywne wnioski. Może być tak, że zazdrość ma u Pani głębsze podłoże - wówczas terapeuta zasugeruje indywidualne sesje terapeutyczne.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/