Problemy z przybraniem na wadze u 24-latka

Dzień dobry , mam nietypowe pytanie, mam prawie 24 lata a ważę około 70 czasem 72 a jestem chłopakiem, chodze na siłownię , jem same produkty białkowe ( mleko, ser biały tłusty, koktajle, jaja, powiem krótko jem tak dużo że każdy sie dziwi że nic nie przytyje , a jak przytyje to mam 72 kg a nastepnego dnia juz 69. Próbowałem wszystkiego, ja juz nie mam pomysłu co zrobić, mam trawienie jak najlepsza kosiarka spalinowa, prosze o pomoc, dodam że jem nawet białko w proszku i nic. Chciałem dodac jeszcze jedno odnośnie mojego zapytania, nie jestem chory na tarczyce oraz badania zawsze mam dobre więc nie wiem dlaczego tak chudne mimo że jem cały czas i to za dwie osoby tak dużo.

Witam, jeśli tarczyca jest w porządku, to być może u Pana występują inne przyczyny utraty wagi. Pierwszy powód, to infekcja pasożytnicza, (proszę mi wierzyć-bardzo częsta przyczyna!), należało by ustalić czy organizm nie jest obciążony jakimiś patogenami. Kolejna przyczyna to nietolerancja pokarmowa. Jeśli np. nie toleruje Pan białka pochodzącego choćby z mleka, kurczaka czy jajka, to w jelitach tworzy się stan zapalny i białko nie jest przyswajane, w takim stopniu jakbyśmy tego oczekiwali. Proszę zrobić test nietolerancji pokarmowej i wtedy będzie więcej danych do dalszego postępowania. Poza tym napisał Pan, że je same produkty białkowe, jeśli tak, to stosuje Pan dietę białkową, która jest dietę prowadzącą to utraty masy ciała, zresztą bardzo niezdrową, ponieważ bardzo obciąża nerki i wątrobę. Dieta powinna być zbilansowana i powinna zawierać również węglowodany i tłuszcze. Powodzenia:-)