Problemy z samoakceptacją a bulimia

Moje pytanie dotyczy tego, do jakiego specjalisty pójść, aby sobie pomóc. Jestem DDA i 2 lata temu przeszłam terapię, po której moje życie znacząco zmieniło się na lepsze. Podczas terapii poruszany był problem bulimii, z którą zmagałam się kilka lat. W chwili obecnej mam ogromny problem z zaakceptowaniem siebie, moje samopoczucie uzależniam od tego, jak danego dnia poczuję się we własnej skórze i wadze. Obiektywnie rzecz biorąc nie jestem otyła, jednak widzę w sobie grubasa, jak sobie pomóc?
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Z tego, co zrozumiałam, ma Pani za sobą skuteczną terapię DDA i niegdyś Pani problemem była bulimia, ale obecnie nie przejawia Pani zachowań charakterystycznych dla zaburzeń odżywiania. Problem jednak stanowi brak samoakceptacji i zmienny nastrój w zależności od postrzegania siebie, swojej sylwetki. Do jakiego specjalisty się udać? Zachęcam Panią do konsultacji u psychologa albo psychoterapeuty, który pomógłby Pani w pracy nad poczuciem własnej wartości.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry
To co pani pisze może sugerować, że objawy bulimii wracają (zaburzony obraz siebie). Nie pisze pani jakiej terapii się poddała. Być może trzeba by rozważyć powrót do terapii. Proponuję rozważyć terapię Gestalt ( nurt humanistyczny), która nie koncentruje się na objawach, lecz na emocjach. W trakcie trwania terapii objawy bulimii (objadanie się, wymioty, głodzenie) stopniowo przestają być potrzebne do wyrażania uczuć i znikają. W zależności od potrzeb terapia może trwać około 1 roku lub dłużej.
Pozdrawiam Elżbieta Schabowska