Problemy z tarczycą a ciąża

Witam Moja żona miała problemy z tarczycą, ale w trakcie ciąży tarczyca się uspokoiła. W tej chwili jest już 10 dni po terminie, ostatnie usg miała 5 dni temu. Jak od tego czasu mogły zmienić się wody płodowe, łożysko? Bardzo boje się o brzdąca.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie bardzo rozumiem pytania, jak mogły zmienić się wody płodowe. Jeżeli nie było oznak odpłynięcia wód płodowych a lekarz nie zauważył niczego niepokojącego podczas USG nie ma powodów do obaw. Warto jednak być gotowy na poród. Akcja porodowa może zacząć się w każdej chwili.