Problemy z wysławianiem się i pamięcią oraz stres

Za dwa tygodnie idę na pierwszą wizytę do psychologa. Ze względu na problemy z wysławianiem się, wyrażaniem tego, co mam na myśli, co czuje oraz problemach z pamięcią oraz stres podczas takich wizyt postanowiłem o tym wszystkim napisać, z czym sobie nie radzę - każdy problem na osobnej kartce w kilku zdaniach. Czy dla lekarza nie będzie to problem, jeśli o tym przeczytam z kartki albo inaczej sam mu ją dam i on to sobie sam przejrzy? Od kilku lat podejrzewam u siebie fobię społeczną a od roku także depresje, czy mogę lekarzowi o tym powiedzieć czy lepiej, nic nie mówić nie sugerować niech sam to stwierdzi?

PrzemysĹaw Todorowicz

Proszę pamiętać, że psycholog nie jest wróżbitą i nie czyta w szklanej kuli. Czym bardziej Pan się otworzy przed terapeutą, więcej mu Pan opowie o swoich problemach tym lepiej będzie mógł Panu pomóc. Chodzi przecież o skuteczną pomoc, a nie sprawdzanie lekarza, specjalista powinien posiadać kompleksową wiedzę w swojej dziedzinie i zazwyczaj nie sugeruje się autodiagnozą pacjenta.
Jeżeli chodzi o Pana problem z komunikacją, proszę śmiało dać psychologowi te kartki, nie będzie to źle odebrane, a nawet świadczyć to będzie o Pana determinacji i świadomej decyzji odnośnie podjęcia terapii.

Witam,
Pisanie na kartce problemów, które pana dotyczą jest dobrym rozwiązaniem. Proponuję jednak powiedzieć o tym lub przeczytac z kartki.
Ale jest też różnica między psychologiem a psychiatrą, psycholog prowadzi terapię, a lekarz dodatkowo może przepisać leki.
Pozdrawiam

Witaj. Również uważam, że pomysł który Pan podał jest dobrym rozwiązaniem :) Im lepsze przygotowanie do terapii tym bardziej jest ona skuteczna :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
USŁUGI I INFORMACJE
http://psychopedagog.eu

CIEKAWY BLOG Z PORADAMI I PRZEMYŚLENIAMI
http://blog.psychopedagog.eu

FANPAGE - FACEBOOK
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

KONSULTACJE I TERAPIE PRZEZ INTERNET
http://psychopedagog.eu/terapia-online/