Problemy z zaśnięciem, bóle głowy i krwawienia z nosa

Mam niecałe 17 lat, pracuję po 12 godzin dziennie, po pracy nie mogę zasnąć, ewentualnie pośpię 2 max 4 godziny, często miewam bóle głowy i krwawienia z nosa, i mam "napady" mocno przyśpieszonego tętna przez co strasznie trzęsą mi się ręce, co robić ?
ponad rok temu

Witam! Pana dolegliwości mogą wynikać z kilku przyczyn. Najprostszą z nich są zaburzenia elektrolitowe powstałe wskutek ciężkiej pracy, z niedostateczną podażą odpowiednich soli mineralnych. Bóle głowy i krwawienia z nosa mogą wynikać z nadciśnienia tętniczego, chorób układu nerwowego lub nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne w ciągu dnia. Dolegliwości mogą mieć również podłoże hormonalne (nadczynność tarczycy) i psychogenne. Radziłabym skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który skieruje Pana na podstawowe badania.