Problemy z zasypaniem, drżeniem rąk i potliwością

Zaczelo sie to na wakacjach jakies 6 miesiecy temu... Problemy z zasypaniem, drżenie rąk, potliwość, dziwne zaburzenia psychiczne (stres w wykonywaniu prostej czynnośći np zamawianie posilu w restauracji- to chyba od zawsze), spuchniete łydki, leki i nieszczęsne wypadanie włosów... Poszłam do lekarza i wykryto mi tarczyce od czasu jak biore leki jest juz lepiej chociaz niektore sytuacje sprawiaja,ze potrzebuje pomocy... Jestem studentka zaoczną pedagogiki, nie nawidze występów publicznych nie wiem czy też takie lęki moge usprawiedliwić tarczyca,czesto sie boje,boje sie nawet odezwac to jest straszne, bo przez to nawet na studiach mam slabsze wyniki. Ze wzgledu na to wszystko zaczynam postrzegac siebie jako nieudacznika, który nie potrafi czasem prostej czynności wykonac. Zastanawialam sie nad wizyta u psychologa ze wzgledu na to ze podejrzewam u siebie fobie spoleczna.U mnie sytuacja jest dziwna poniewaz ogólnie mormalnie funkcjonuje w spoleczenstwie,mam szerokie grono znajomych i nikt nie widzi ze cos ze mna nie tak..problem pojawia sie w szkole, albo jak ktoś na mnie patrzy wtedy sie zaczyna..drzacy głos,problem z formulowaniem wypowiedzi,zaczynam sie jakać.. .A to nie wypada na dziewczyne prawie 25 letnia,atrakcyjna - przez to tylko mozna narobić sobie wstydu! Potrzebuje pomocy ze wzgledu na to, ze koncze studia a z takim problemem ciezko bedzie mi znaleść prace, naprawdę źle mi z tym i okropnie się z tym czuje. Proszę o pomoc.Balerina

KOBIETA ponad rok temu

Witam Serdecznie
Opisywane przez Panią problemy z wypadaniem włosów, puchnięciem łydek, uczuciem niewydolności intelektualnej, spowolnieniem czy zmęczeniem mogą być wynikiem choroby gruczołu tarczowego, i słuszne rozpoczęła Pani leczenie. Co się tyczy pozostałych opisywanych przez Panią objawów, a przede wszystkim uczucia lęku w sytuacjach wystąpień publicznych, obawy przed oceną Pani zachowania przez inne osoby, aktywnym unikaniem takich sytuacji – rzeczywiście są to typowe objawy fobii społecznej, i wymagają dokładnej diagnostyki i ewentualnego leczenia. Proponuję umówić się na wizytę u lekarza psychiatry i dalej, w zależności od potrzeby, razem z lekarzem zdecydować jaka forma terapii jest w Pani przypadku najkorzystniejsza.
z pozdrowieniami