Problemy z żołądkiem

Mam problem z żołądkiem ;/ Wszystko zaczęło się, gdy rok temu zemdlałam i trafiłam do szpitala;/ Od tamtej pory mam niską hemoglobinę, choć biorę leki na jej podwyższenie. Miałam robioną gastroskopię, okazało się, że mam bakterie. Biorę leki, ale wydaje mi się, że to nic mi nie pomaga. Ogólnie ostatnio nie mogę patrzeć na obiad, bardzo mało jem, w sumie, jak zawsze, ale teraz to już nawet patrzeć nie mogę na obiady, choć słodycze mogę jeść garściami ;/ Co mi jest? Mam 158 cm i ważę 42 kg.
ponad rok temu

Witam!

Czy mogłabyś mi dokładnie przybliżyć, co stwierdzono w trakcie gastroskopii? Wspomniałaś o bakterii - prawdopodobnie chodzi o H. pylori. Czy stwierdzono chorobę wrzodową żołądka (wrzody żołądka)? Jeśli tak, obowiązuje Cię dieta łatwo strawna.

W okresie zaostrzenia choroby, powinnaś unikać surowych warzyw i owoców (spożywa je się w formie gotowanej, przetartej, rozdrobnionej, także jako soki). Posiłki powinnaś jeść co 3-4 godz.

Powinnaś unikać kwaśnych, mocno przyprawionych produktów, ciemnego pieczywa, tłustych serów, jaj na twardo, wywarów o intensywnym smaku, tłustych wędlin, tłustych ryb, potraw smażonych, kapusty, czosnku, cebuli, rzodkiewki, szczawiu, grzybów, papryki, porów, nasion roślin strączkowych, czereśni, gruszek, agrestu, śliwek, deserów zawierających duże ilości tłuszczu (czekolad, batonów, chałwy) i intensywnych przypraw.

Wszystkie te produkty wyklucza się przy chorobie wrzodowej żołądka, nie potwierdziłaś jednak takiej diagnozy. Warto skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam ciepło