Problemy ze snem u 6-miesięcznego dziecka a ząbkowanie

moj 6 miesięczny synek stale wierci sie w nocy i przewraca na brzuszek co godzine wstaje do niego i przewracam go na plecki,wierci sie i placze tak jak by mu cos przeszkadzalo byc moze to ząbkowanie bo ma juz 2 na dole,i stale wklada cos do buzi rączki śliniaczek wszystko co ma pod ręką,czy te wiercenia w nocy mogą byc spowodowane ząbkowaniem, czy to cos innego? dodam ze w ciągu dnia bardzo jest marudny, wkłada do buzi swoje paluszki i płacze, proszę o jakąś rade. Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Tak, opisywane objawy są najprawdopodobniej spowodowane ząbkowaniem. Wykluczyć należy gorączkę, powyżej 38st. Pomóc można masując delikatnie dziąsła dziecka.

To nie moja działka, ale moze się przyda. Polecam na noc Dentinox. Za dnia chłodne z lodówki gryzaki :) Do masowania dziąseł można używać silikonowych nakładek na palec (pierwsza pseudo szczotka). Cierpliwości życzę.