Problemy ze wzrokiem, nerwica - czy badać głowę tomografem?

Witam, już dwa razy w tym roku miałam coś takiego, że tak jakby iskierki albo ktoś by mi naświetlił oko - gorzej widzę i mam uczucie, że zemdleję. Byłam dwa razy u okulisty i miałam wiele badań oka - dno oka, ciśnienie w oku itd., badania krwi też i lekarze mówią, że to nerwica to powoduje, bo fakt - jestem bardzo znerwicowana, a to się głownie dzieje po bardzo nerwowym okresie więc moje pytanie jest takie, czy badać głowę tomografem? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Proponuję, abyś skorzystała najpierw z konsultacji neurologicznej. Specjalista w tym zakresie, po osobistym badaniu będzie mógł się wypowiedzieć na temat celowości takiego badania.
Niespecyficzne dolegliwości bólowe lub innego typu, których obecności nie można wytłumaczyć jako objawu choroby somatycznej mogą być objawem depresji (jest to tzw. depresja maskowana). Depresja maskowana może wywierać niekorzystny wpływ na życie chorego, jego samopoczucie, aktywność, pracę zawodową i relacje z bliskimi. Nieleczona, podobnie jak typowa depresja nasila się, a rosnąca frustracja i wyczerpanie mogą prowadzić nawet do podejmowania prób samobójczych.
Depresja maskowana ustępuje po zastosowaniu leczenia przeciwdepresyjnego. W tej sytuacji jest wskazana konsultacja u lekarza psychiatry.
Z pozdrowieniami