Procesy gnilne jelit u 90-latki a rokowania i zalecana dieta

Moja babcia lat 90,przebywała w szpitalu,lekarze stwierdzili praktycznie brak jelit,procesy gnilne.Jaką babcia powinna miec teraz diete?i ile w takim stanie może przeżyc?

Nie do końca rozumiem z Pani wypowiedzi stan babci , ale sa dwie możliwości
1. Albo jest to ostre niedokrwienie jelit i wymaga pilnej operacji z niepewnym skutkiem, albo
2. . skoro opuściła szpital to jest to przewlekłe niedokrwienie jelit na bazie najczęściej miażdżycowym i wymaga diety lekkostrawnej , w bardzo małych porcjach i często - w przeciwnym razie krew podążająca do narządów trawiennych , w tym do jelit nie mogąc się swobodnie przemieszczać przez zwężone naczynia będą powodowały reakcje skutkującą silnym bólem przy trawieniu.
Niestety taki stan przewlekły powoduje niedożywienie, bóle i często kończy się nagłym zatkaniem naczynia powodując ostre niedokrwienie - patrz pkt. 1 .

Jeśli jelita są zniszczone całkowicie, nie funkcjonują to rokowania są bardzo złe, a przeżycie krótkie. W przypadku braku całkowitego wchłaniania pokarmów przez jelita doustne żywienie nie wchodzi w grę. Trzeba w takim przypadku włączyć żywienie pozajelitowe. Nie znam szczegółów klinicznych stanu zdrowia babci, aby sugerować jakiekolwiek w tym przypadku postępowanie. Proszę uzyskiwać informacje w tym zakresie od lekarzy prowadzących babcię w szpitalu, którzy mają pełen wgląd w dokumentację medyczną (np. wyniki badań obrazowych, laboratoryjnych).