Prognozy przy HER 3+ - czy takiego raka można opanować?

Witam ponownie,

bo zanim się wszystko zaczęło pytałam, czy w zrostach po zapaleniu piersi może rozwinąć się rak. Otóż już wiem, że może! Miał ok. 1,5 cm, zajętych 11 węzłów chłonnych. Jestem po operacji oszczędzającej, kończę radioterapię i jeszcze nie wiem, jakie będzie dalsze leczenie. Receptory estrogenowe i progesteronowe ujemne, ale HER-2 (+++). Chciałabym wiedzieć, czy takiego raka można opanować, zatrzymać jego rozwój, czy jest to raczej niemożliwe? Czy to prawda, że herceptyna jest refundowana do 9 zajętych węzłów?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie!

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Decyzję o włączeniu herceptyny powinna być rozważona przez lekarza prowadzącego (onkologa). Generalnie z programu wyłączone są chore ze stopniem zaawansowania IA, IIIA, IIIB oraz IV.
Refundacja leczenia rozpatrywana jest indywidualnie i udzielana na podstawie wniosku lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam serdecznie.