Promieniujący ból brzucha - co robić?

Witam. Ból w okolicy podbrzusza zaczął się wczoraj. Dziś czuję ból w dolnej części pleców. Czuję jakbym miała te bolące miejsca ścierpnięte. Mocz w normie, powiedziałabym nawet, że nie chodzę tak często do toalety jak przed bólem. Jak chodzę, to nie odczuwam tak tego bólu, gorzej jak się położę to zasnąć nie mogę tak mnie boli, albo jak siedzę to czuję jak mi cierpnie. Dodam jeszcze, że miesiąc temu też miałam te bóle w połowie cyklu i po 2-3 dniach przeszło i w tym miesiącu to samo. Biorę tabletki żurawinowe i wit.C. Bardzo proszę o poradę. Mam 27 lat.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Objaw bólu podbrzusza oraz zaburzeń czucia w obrębie skóry może mieć podłoże neurologiczne. Ponieważ ból występuje w określonej fazie cyklu można przypuszcząć, że to tak zwany ból okołoowulacyjny. Nie można wykluczyć również, że dolegliwości pochodzą ze strony układu moczowego. Pani problem wymaga kompleksowej diagnostyki. Powinna Pani zgłosić się do swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.