Promieniujący ból kręgosłupa u 55-latki
Witam. Mój problem dotyczy środkowej czesci kregoslupa promieniująceego do brzucha. Od bólu do pieczenia. Wiem ze mam problemy zwyrodniowe ale zanim dostanę sie do specjalisty to trochę potrwa . Robiłam juz USG brzucha i wszystko jest w porządku . Prosze o radę , jak sobie pomoc zanim dostanę sie do lekarza.

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
Nie napisała Pani od kiedy ma ten ból - jest to istotne w przypadku podjęcia działania. W pierwszym okresie, tzw. fazie ostrej zalecana jest farmakoterapia i pozycje przeciwbólowe. Proszę starać się leżeć na brzuchu na umiarkowanie twardym podłożu - jeżeli ból będzie zbyt silny proponuję podkładać poduszkę pod brzuch. To jest pierwsze wstępne postępowanie. Z całą pewnością musi Pani pilnować ergonomii swojego ciała - starać się spinać mięśnie brzucha po to, aby odciążały mięśnie przykręgosłupowe. W celu dalszego postępowania proponuję udać się do fizjoterapeuty w swoim mieście, aby po przeprowadzeniu badania mógł dobrać odpowiednie postępowanie.