Promieniujący ból wątroby a zatrucie pokarmowe

Od soboty dręczy mnie ból wątroby. Przenosi się on aż na prawą pierś i plecy. W morfologi wykryto podwyższony poziom bilirubiny. Lekarz stwierdził iż nie jestem zażółcona. Trwa to już 6 dzień. Możliwe iż jest to spowodowane zatruciem pokarmowym? ( jadłam w tym czasie posiłki których nie jem zwyczajowo) . Brak wymiotów, biegunki. Ból nasila się po jedzeniu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podane przez Panią informacje, tj. objawy oraz podwyższony poziom bilirubiny wskazują na konieczność wykonania badania USG jamy brzusznej. Przyczyną może być bowiem kamica żółciowa lub inne schorzenia wątroby/dróg żółciowych. Proszę nie zwlekać, tylko pilnie wykonać USG!