Prosaki na nosie u trzyletniego dziecka

Dzień dobry, u mojegi trzyletniego synka od dnia urodzin na nosku widoczne sa dwie białe wypukłe krostki-prosaki. Co robić? Jak chłopiec rośnie one tez stają się większe. Czy można usunąć, wydusic np.u kosmetyczki? Bardzo proszę o pomoc. Maria

Witam. Przede wszystkkim zmiany powinien obejrzeć pediatra - on zdecyduje o konieczności ewentualnej ewakucji wydzielny, być może przepisze maść antybiotykową. Odradzam wyciskanie zmian na własną rękę, gdyż może doprowadzić to do rozsiewu krost.