Prośba o interpretację wstępną i poradę odnośnie wyników badań laboratoryjnych poza normą

Witam serdecznie, Otrzymałam wyniki badań poza normą: Czynnik reumatoidalny RF IgM 32,9 RU/ml oraz P-ciała p/jądrowe i p/cytoplazmatyczne (ANA2) P-ciała p/jądrowe i p/cytoplazmatyczne (ANA2): STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:1000 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia homogenny i ziarnisty. Przeciwciała przeciw dsDNA (test Crithidium luciliae): ujemne. Bylabym wdzieczna za interpretacje wstepna oraz dalsze porady. Dziekuje Magda

Wyniki są charakterystyczne dla choroby autoimmunologicznej, ale rozpoznanie stawia reumatolog na podstawie całości obrazu klinicznego czyli wszystkich wyników, objawów i badania w gabinecie.