Prośba o interpretację wyników badania TK kręgosłupa u 45-latki

Dzień Dobry, Proszę o interpretacje wyników badania Tomografu Kręgosłupa. Na toposkanie widoczne spłycenie lordozy fizjologicznej i kręgosłupa szyjnego. Na poziomie C6-C7 zwapnienie w obrębie wiązadła przedniego. Widoczna jest na tym poziomie niewielka wypuklina krążka m-k spłaszczająca przestrzeń płynową przedrdzeniową. Na pozostałych poziomach nie stwierdza się cech dyskopatii. NIewielka rotacja trzonów kręgów C.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby skontaktować się z rehablitantem aby jak najszybciej podjąć proces leczenia. Zwykle jest to fizykoterapia. O ile nie występują żadne objawy neurologiczne z obszaru kończyn nie ma powodów do obaw, choć wspomniane ćwiczenia są wskazane.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby skontaktować się z lekarzem rehabilitantem. Na tym etapie aby poprawić kondycję swojego kręgosłupa konieczne jest wdrożenie ćwiczeń korekcyjnych wzmacniających mięśnie przykręgosłupowe.