Prośba o interpretację wyniku biopsji

Witam. Uprzejmie proszę o interpretację wyniku. Miałam robioną biopsję po wykryciu guzka 7 mm na usg, lekarka podejrzewała FA. Biopsję miałam robioną w ok. 20 dniu cyklu i na usg ten guzek wyglądał na torbiel o wielkości 3,5 mm. Co oznacza zmniejszenie tego guzka/torbieli? Wynik biopsji jest taki: "W rozmazach widoczny jest płyn białkowy z drobnymi skupieniami komórek limfocytarnych". Czy to jest powód do niepokoju? Czy to się leczy, czy obserwuje? Czy to moźe się zamienić w nowotwór? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Torbiele to zmiany łagodne, jakie mogą tworzyć się w piersiach. Zmniejszenie torbieli po biopsji wynika z tego, że część materiału z jej wnętrza (płyn) została zaaspirowana do strzykawki. Wyniki cytologiczny nie daje powodów do niepokoju. Wskazana kontrola za 6 miesięcy + USG.

Pozdrawiam serdecznie