Prośba o interpretację wyniku USG, rozmiar prostaty
Witam, mam 57 lat i chciałbym się dowiedzieć, czy moje wyniki USG urologiczne z sondą są niepokojące. Gruczoł krokowy o wymiarach 17x29x27 mm, obj 7,5 cm3. Pęcherzyki symetryczne, torebka o zachowanej ciągłości. Wynik badania PSA to 0,1. Przed rozpoczęciem leczenia miałem wynik PSA 23,1. Od marca przyjmuję leki A***- F***. Czy w dalszym leczeniu mogę być poddany teleradioterapii?

MĘŻCZYZNA, 57 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam serdecznie,
obraz USG nie wbudza niepokoju. Natomiast pisze Pan o rozpoczętym leczeniu i podwyższonym wyniku PSA, ale brak informacji o rozpoznaniu. Stąd niestety trudno doradzać cokolwiek na temat dalszego leczenia. Proszę porozmawiać na ten temat z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam