Prośba o komentarz do wyniku badania tarczycy

Witam! Płat prawy o wym.48x13x17mm obj.5,5ml Płat lewy o wym.47x11x10mm objętość2,7ml. Wobu płatachtarczycywidoczne pojedyncze,drobne guzki hypooechogeniczne wielkości do2,5mm unaczynienie w guzkach skąpe, obwodowe.Proszę skomentowanie. Dziękuję.

Witam,

Tarczyca nie jest powiększona, a opisane guzki wymagają obserwacji, biopsja z uwagi na ich niewielkie rozmiary nie wchodzi w tej chwili w grę. Proponowałbym wykonanie kontrolnego usg tarczycy za ok 6 miesięcy, w mojej opinii nie ma potrzeby wwykonywania wcześniej badania.. Zmiany ogniskowe w tarczycy są dość częste u osób po 70 r.ż., i najczęściej nie są to zmiany o charakterze złośliwym.

Z poważaniem,

Marek Derkacz