Prośba o pomoc w interpretacji badania morfologii krwi

Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników badania morfologicznego krwi. Jestem kobietą, mam 23 lata i prowadzę dość stresujący tryb życia. Ostatnio chronicznie jestem senna, odczuwam zmęczenie. Zrobiłam badanie krwi i następujące pozycje nieco odbiegają od normy: MCHC - 35,6 g/dl, %neutrocytów - 31,3 %, % limfocytów - 54,7 %. Czy są powody do obaw? Z góry dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Sam wynik morfologii krwi, niestety, ale nie pozwala zazwyczaj znaleźć przyczyny opisywanych dolegliwości. Konieczne jest wykonanie innych badań.

W podanych wynikach zauważalna limfocytoza może być związana z przewlekłym stanem zapalnym lub też infekcją wirusową. Warto wykonać dodatkowo rozmaz ręczny krwi, a także wykonać oznaczenie markerów stanu zapalnego, tj. OB, CRP.

Proponuję zgłosić się z powyższym wynikiem do lekarza rodzinnego/internisty w celu dokładnego zbadania i zebrania wywiadów. Dzięki temu będzie on w stanie poprowadzić prawidłowo dalszą diagnostykę i leczenie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.