Prośba o wyjaśnienie opisu TK głowy bez CM przy zespole otępiennym

Proszę o wyjaśnienie opisu.Kobieta 82 lata:badanie TK głowy bez CM w warstwach co 2,5 mm i 5 mm:zaniki korowo-podkorowe mózgowia.Dyskretnie obniżona gęstość około komorowej istoty białej-najpewniej na tle przewlekłego niedokrwienia.Układ komorowy ustawiony pośrodkowo, poszerzony odpowiednio do zaników podkorowych.Struktury kostne bez zmian patologicznych.Zwapnienia w wewnątrz czaszkowych odcinkach tt.szyjnych wewnętrznych.Badanie wykonano w związku z zespołem otępiennym.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na zmiany o charakterze zanikowym. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.