Prośba o zinterpretowanie wyników gastroskopii

Witam!! ostatnio wykonałam sobie badanie gastroskopi. W opisie tego badania napisano: Przełyk prawidłowy. Wypust poszerzony z cechami refluxu Liniz Z uniesiona. Widoczne zarzucanie śluzówki i treści żołądka do światła przełyku podczas odbijania. Błona śluzowa żołądka w całości przekrwiona, rozpulchniona z przerośniętymi fałdami. Zwraca uwagę nadsoczność. Odźwiernik szeroki drożny. Opuszka dwunastnicy o przerosłej obrzękniętej śluzówce. Dgn. Reflux oesophagi gastritis. et duodenitis heperacidemia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: Refluks żołądkowo-przełykowy. Zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, nadkwasota. Konieczne jest rozpoczęcie leczenia - proszę zatem skonsultować się ze specjalistą gastroenterologiem, który najpewniej włączy inhibitor pompy protonowej.