Prostenal

Witam, chciałbym zapytać o skuteczność leku prostenal. Mam 43 lata i od kilku lat cierpię na przerost prostaty. Byłem kilka razy u urologa ale po ostatniej wizycie która miała miejsce jakieś 2 lata temu lekarz stwierdził że teraz to tylko będzie gorzej i że on tu nic nie może zrobić . Na poprawę wzwodu przepisał mi Cialis 20mg. W 2002 r. wymiary prostaty były 45/41/40 wtedy miałem pierwsze objawy i stwierdzono zapalenie.W 2006 r miałem badanie i rozmiar był 35/47/40v-36ml. Od tej pory nie byłem u lekarza nieraz jak mam problemy z oddawaniem moczu to biorę Prostamol Uno. Teraz zamiast niego chciałbym zastosować prostenal, bo słyszałem opinie, że jest skuteczniejszy. Co powinienem zrobić, czy powinienem brać jakieś leki cały czas? Czy lek prostenal jst lepszy od prostamolu uno? Dziękuję za odpowiedz i pomoc.

Rozmiar Pana prostaty nie jest jakoś zbytnio duży (norma to 35-40 mm), ale na wszelki wypadek dobrze jest zadbać o siebie. Zarówno Prostamol Uno jak i Prostenal to ziołowe leki o podobnej skuteczności głównie zapobiegające przerostowi prostaty. Mają one mało efektów ubocznych, warto więc brać je profilaktycznie codziennie. Oczywiście branie tych leków nie zwalnia Pana z okresowych wizyt u urologa.

Magdalena Mroczek

Prostenal jest to suplement diety o działaniu antyandrogennym. Jest to preparat oparty na bazie składników naturalnych i przez to bezpieczny. Stosowany jest jako leczenie wspomagające w przeroście prostaty oraz w dolegliwościach ze strony prostaty. W swoim składzie zawiera olej z nasion dyni, wyciąg z boczni piłkowanej, pokrzywę oraz likopen.

Prostamol uno to lek zawierający w składzie ziołowe składnik, którym jest wyciąg z boczni piłkowatej. Preparat łagodzi dolegliwości związane z przerostem prostaty tj. słaby strumień moczu, częstomocz czy częste oddawanie moczu w nocy. Stosowany jest w początkowych stadium przerostu gruczołu krokowego Preparat stosowany w początkowym stadium przerostu gruczołu krokowego, w zaburzeniach oddawania moczu przy łagodnym przeroście gruczołu krokowego oraz w zaleganiu moczu z objawami zapalenia pęcherza.

Może Pan dalej brać prostamol uno, jeśli pomaga on Panu na dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego. Nie ma potrzeby zmiany leku lub stosowania jednocześnie obu preparatów. Naturalnie bardzo ważną rolę odgrywają regularne wizyty u urologa. Ważne jest kontrolowanie wielkości gruczołu krokowego i poziomu PSA. Jeśli dolegliwości się nasilą wtedy proszę pilnie skontaktować sie z urologiem.

Przerost prostaty należy leczyć farmakologicznie, zanim dojdzie do zamknięcia cewki. W leczeniu farmakologicznym stosuje się dwie główne substancje. Są to: alfablokeróy i inhibitoróy enzymu 5-alfareduktazy (5-ARI). Czasami łączy się te leki, co ma na celu wzmocnienie ich działania. Czasami, wraz z upływem czasu, organizm przyzwyczaja się do leków i przestają one działąć. Kiedy leki nie działają konieczny może być zabieg usunięcia prostaty. Można go wykonać kilkoma sposobami, lekarz urolog może udzielić bliższych informacji na ten temat.