Proszę o analizę USG mojej córki

Witam, 6 miesięcy temu córka miała leczony pęcherz, zrobilam badanie USG i okazało się, że ma refluks: ''.... W nerce lewej nieco poszerzona miedniczka nerkowa - do wymiarów ok. 22 / 8mm - refluks? Poza tym echostruktura nerki lewej w normie. Śledziona i duże naczynia jamy brzusznej w badaniu USG w normie. Pecherz moczowy gładkościenny o pogrubiałych do ok. 5mm scianach - zmiany zapalne, pozapalne?'' Lekarz zalecił ponowienie badania za pół roku. Opis badania nowego USG: ''.......Obie nerki prawidlowego ksztaltu, wielkosci i polozenia, bez zmian ogniskowych i cech kamicy. Warstwa miąższowa prawidłowej szerokości i echogeniczności. Przy wypełnionym pęcherzu moczowym obustronnie w niewielkim stopniu poszerzone ukm oraz widoczne moczowody o szer. światła do 2,5mm. Pola nadnerczowe wolne. Duze naczynia i ich okolica bez zmian. Pecherz moczowy gladkoscienny po mikcji oproznil sie do 20 mm. Wnioski USG - zastój czynnościowy I stopnia w obu nerkach.'' Moje dziecko ma 7 lat, co to oznacza w przyszłości dla niej? Czy powinnam wykonać jeszcze jakieś badania w tym kierunku? I do jakiego lekarza powinnam się z nią udać? Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj wyniki badań córki z jej lekarzem prowadzącym, który znając historię jej choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia dziecka i z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości. W razie potrzeby pokieruje on także dalszą diagnostyką i leczeniem.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl