Proszę o interpretację badania MR kręgosłupa szyjnego

Wyprostowanie fizjologicznej lordozy szyjnej. Wielopoziomowe zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne tarcz międzykręgowych w całym badanym odcinku kręgosłupa. Na poziomach C4-C5,C5-C6,C6-C7 tutaj największa - w przedniej części kanału kręgowego-pośrodkowo iparametrialnie od strony lewej podwięzadłowo widoczne niewielkie wypukliny pierscienia włóknistych tarcz międzykręgowych, które wraz z osteofitami tylno-bocznych krawędzi trzonów modelują przednią ścianę worka oponowego. Rezerwa płynowa przestrzeni podpajęczynówkowej worka oponowego na poziomie wypuklin zmniejszona. Rdzeń kręgowy bez cech ucisku, czy też modelowania, bez zmian ogniskowych. BADANIE WYKONANO BEZ WZMOCNIENIA KONTRASTOWEGO.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety nie możemy na nie odpowiedzieć, ponieważ nie interpretujemy wyników badań. Aby lekarz mógł zinterpretować wyniki, musi najpierw poznać dolegliwości pacjenta, zebrać dokładny wywiad oraz zbadać chorego. Doradzamy skonsultowanie wyników z lekarzem, który zlecił badanie. On znając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl