Proszę o interpretację badania PET-CT

Bardzo proszę o interpretację wyniku badania PET-CT mojego męża. Opis badania: Głowa i szyja: Obszar zmniejszonego wychwytu 18F-FDG w korze płata ciemieniowego prawego w okolicy zakrętu kątowego – odpowiada lokalizacji zmiany opisywanej w badaniu MIR z dnia 28.12.2009r. – obraz PET przemawia przeciw zajęciu CUN przez chłoniaka. Fizjologiczny, symetryczny wychwyt 18F-FDG w pozostałej korze mózgowej. Powiększone węzły chłonne pięter 2A obustronnie – po stronie prawej dł. 20 mm i 16 mm (ze śladowym wychwytem 18F-FDG), po stronie lewej nieaktywny metabolicznie – węzły odczynowe. KLATKA PIERSIOWA: Fizjologiczny wychwyt 18F-FDG. Węzły chłonne niepowiekszone, nieaktywne metabolicznie. Płuca wolne od zmian ogniskowych. JAMA BRZUSZNA I MIEDNICA: Fizjologiczny wychwyt 18F-FDG. Śledziona niepowiększona o wym.110x51 mm bez ognisk wzmożonego wychwytu 18F-FDG. Pojedyncze węzły chłonne po lewej stronie aorty brzusznej poniżej naczyń nerkowych o wym. do 11mm bez wychwytu 18F-FDG. Węzły chłonne pachwinowe obustronnie dł. 16 mm nieaktywne metabolicznie. UKŁAD KOSTNY I KOŃCZYNY: Fizjologiczny wychwyt 18F-FDG w układzie kostnym. W rzucie resekowanej zmiany w okolicy nadkolanowej lewego uda przyśrodkowo obszar ze śladowym wychwytem 18F-FDG – procesy gojenia się tkanek. WNIOSKI: Całkowita remisja metaboliczna. Z góry bardzo dziękuję.
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Najważniejsza informacja płynąca z tego opisu badania zawarta jest we wnioskach, które wskazują na całkowitą remisję metaboliczną chłoniaka. Oznacza to, że poprzez to badanie nie stwierdzono dzielących się komórek nowotworowych w ciele Pani męża, co za tym idzie, leczenie przyniosło bardzo dobry skutek. Oczywiście by mówić o wyleczeniu, konieczny jest okres 5-letniej pełnej remisji, czyli czasu bez wznowy choroby. Proszę być jednak dobrej myśli, ten wynik przybliża znacznie do pełnego wyleczenia. Reszta wyniku zawiera szczegółowy opis wychwytu znacznika użytego w badaniu przez poszczególne tkanki i narządy organizmu - tak szczegółowa wiedza nie jest pacjentowi potrzebna.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.