Proszę o interpretację moich wyników - badanie ogólne moczu

Jestem kobietą, mam 33 lata. Chciałabym wiedzieć, jakie są moje wyniki z moczu. SG.1.010, LEU.NEG NIT., POS+, PH 7, ERY NEG, PRO NEG, GLU NEG, ASC 20MG/DL + KET 15MG/DL + UBG NORM, BIL NEG, NABŁONKI P-2-4, LEUKOCYTY 2-8, ERYTROCYTY --, BAKTERIE OBFITE.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik Pani badania nie jest prawidłowy. W moczu obecne są liczne bakterie oraz związki azotowe (które są przez nie produkowane). Stan taki (nazywany bakteriomoczem) nie zawsze wymaga leczenia - zależy to przede wszystkim od Pani ewentualnych dolegliwości. Drugą nieprawidłowością są ciała ketonowe, które mogą być skutkiem stosowania przez Panią diety odchudzającej, ale jeśli ich obecności towarzyszą nadmierne pragnienie, wzrost apetytu czy częste oddawanie moczu, należałoby wykonać diagnostykę w kierunku cukrzycy. Ciężar właściwy moczu jest nieco obniżony, co może jednak wynikać ze zbyt dużej ilości płynów wypitych przed badaniem. Obecna w Pani moczu witamina C nie jest patologią, ale może powodować zaniżenie wyniku oznaczenia leukocytów, azotynów, glukozy i bilirubiny.