Proszę o interpretację morfologii 3-latka

WBC 11,7, LYMPH 55,5%, MXD 10,1%, NEUT 34%, RBC 4,33, HGB 12,4, HCT 36,6 ,MCV 84,5, MCH 28,6, MCHC 33,9, RDW-CV 13,5, PLT 692, PDW 10,1, MPV 8,6, PLCR 15,6.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W podanych przez Panią badaniach, zwraca uwagę znaczny wzrost poziomu płytek krwi oraz mierne podwyższenie poziomu leukocytów (białych krwinek). Nieprawidłowości te mogą występować w różnych schorzeniach (infekcjach, chorobach krwi, szpiku kostnego). Proszę koniecznie skonsultować się z pediatrą, gdyż interpretacja każdego badania laboratoryjnego powinna być przeprowadzona w oparciu o wywiad i badanie lekarskie.