Proszę o interpretację wyników badań dziecka (3,5-latek, waga 18 kg)

RBC - 4,48, HCT - 37,6, MCV - 84, RDW - 12,2, HGB - 12,7, MCH - 28, MCHC - 33,8, PLT - 337 10e3/UL, MPV - 7,2, WBC - 6,3, LYM - 3,4, LYM% - 55%, MID - 0,5, MID% - 07, GRA - 2,4, GRA% - 38%, CRP - 0,1, GLUKOZA - 104, ŻELAZO - 51. MOCZ: BARWA  -ŻÓŁTY, KLAROWNY, CIEŻAR WŁAŚCIWY - 1025, BIAŁKO -, GLUKOZA -, UROBILINOGEN - W NORMIE, NABŁONKI - POJ. PLASKIE, KRWINKI BIAŁE - 0-1-2, KRWINKI CZERWONE - POJ. W PREPARACIE, SKŁADNIKI ORGANICZNE - POJ. ŚLUZ, POJ. BAKTERIE. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam, Mama Dawidka:)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki morfologii są prawidłowe dla wieku.

StężenieCRP - prawidłowe.

Glukoza - stężenie nieco podwyższone - jeśli na czczo.

Żelazo - nie podano jednostek, jeśli w mikrogramach/dl - tuż powyżej dolnej granicy normy.

Badanie ogólne moczu - nie powinno być bakterii - jeśli nieliczne, wskazana weryfikacja, czy nie zanieczyszczono próbki przy pobraniu, ew. posiew moczu. Wskazana też weryfikacja, czy są objawy zakażenia.

Pozdrawiam